بازدید اعضای بورد پرستاری وزارت بهداشت برای تاسیس مقطع دکتری تخصصی(PhD) پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۲:۲۷ بعد از ظهر
در راستای تاسیس مقطع دکتری تخصصی(PhD) پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اعضای بورد پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه بازدید و به بررسی زیرساخت ها و فرایندهای آموزشی مربوطه پرداختند.
b bord

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه افتتاحیه این بازدید که در سالن ابن سینا پردیس دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه این دانشگاه جزو اولین دانشگاه‌هایی است که پس از تفکیک آموزش پزشکی از وزارت علوم تاسیس شد، گفت: دانشکده پرستاری دانشگاه قدیمی‌ترین دانشکده است که هم اکنون با حضور 30 عضو هیات علمی و زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات به روز در 3500 مترمربع زیربنا بستر آموزشی خوبی برای تربیت دانشجویان پرستاری دارد.
دکتر رضا احمدی با تشریح تاریخچه مختصری از دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بالغ بر 130 عضو هیات علمی، آموزش حدود 2 هزار دانشجو در 30 رشته مقطع تحصیلی را برعهده دارند.
وی وجود کتابخانه با 60 هزار عنوان کتاب در فضایی ب زیربنای 4هزار مترمربع را از جمله زیرساخت‌های علمی دانشگاه بیان کرد و افزود: علاوه بر کتابخانه که در بین دانشگاه‌های هم‌تراز رتبه برتر را کسب کرده است، وجود اسکیل‌لب‌ها، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های آزمون و ... از جمله توانمندی‌های دانشگاه در حوزه آموزش است.
دکتر احمدی، بیمارستان علامه بهلول گنابادی که دو سال تاییدیه اعتباربخشی آموزشی را کسب کرده از دیگر بسترهای مناسب آموزشی بیان و اظهار کرد: در حوزه پژوهشی هم خوشبختانه با توجه به وجود اعضای هیات علمی قوی و دانشجویان پرستاری در 6 رشته مقطع کارشناسی و ارشد، مرکز تحقیقات پرستاری دانشگاه به عنوان تنها مرکز تحقیقات پرستار در کلان منطقه در حال فعالیت است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گناباد جزو معدود دانشگاه‌هایی است که زمینه اسکان همه دانشجویان متقاضی خوابگاه را فراهم کرده است، گفت: علاوه بر زیرساخت‌ها و فضاهای آموزشی، مجموعه ورزشی پوریا با یک سالن اصلی و 5 سالن جنبی در 2900 مترمربع زیربنا فضای مناسبی برای برنامه‌های ورزشی دانشجویان فراهم کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به حضور 460 نفر کادر پرستاری در مجموعه تحت پوشش دانشگاه، از زحمات و تلاشهای آنها را در مقابله با کرونا قدردانی کرد و یاد و خاطره پرستار شهید مدافع سلامت دانشگاه شهید سید عباس سجادی را گرامی داشت.
دکتر رضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه گفت: با درخواست ارایه شده از سوی دانشگاه برای شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی و در راستای اجرای سند توسعه متوازن آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 9، دکتر ایرج پور عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر سلیمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان از اعضای بورد تخصصی پرستاری وزارت بهداشت، ضمن بازدید از امکانات دانشکده پرستاری و بیمارستان علامه بهلول گنابادی و شرکت در جلسات مشترک با اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان پرستاری دانشگاه به ارزیابی شرایط دانشگاه برای تاسیس مقطع دکتری تخصصی(PhD) پرستاری پرداختند.
دکتر اسماعیلی، تاسیس مقطع دکتری پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد را زمینه ساز تامین نیروی انسانی متخصص پرستاری برای جذب و فعالیت در بیش از 25 دانشگاه، دانشکده و موسسه آموزش پرستاری در کلان منطقه 9 دانست.
دکتر حسین عجم رئیس دانشکده پرستاری با اعلام وجود نیروی انسانی متخصص با مراتب دانشیاری و استادی در رشته پرستاری و زیرساخت‌های مورد نیاز برای تاسیس مقطع دکتری پرستاری از برنامه ریزی عملیاتی دانشکده پرستاری برای بهبود فرایندهای آموزشی و بکارگیری روش‌های TEL در آموزش و ارزشیابی دانشجویان پرستاری خبر داد.
دکتر ایرج پور و دکتر سلیمانی اعضای بورد پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از بازدید یک روزه از دانشگاه، ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه را چشمگیر و مطلوب و انسجام و همدلی مدیران دانشگاه را برای توسعه آموزش پرستاری را قابل تقدیر دانستند.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس