تجلیل از مقام سرباز در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۱:۳۱ قبل از ظهر
همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس و طی مراسمی با حضور معاونین آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و فرماندهی نیروی انتظامی گناباد از خدمات و تلاش‌های سربازان هیات علمی در این دانشگاه تجلیل شد.
02

به گزارش وب‌دا، معاون آموزشی دانشگاه در آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از مقام سرباز، اظهار کرد: شهید سلیمانی با همه رشادت‌ها، تلاش‌ها و افتخارات، خود را یک سرباز معرفی می‌نمودند و همچنین بر روی مرقد ایشان نیز نام «سرباز» حک شده که خود گویای جایگاه والای سرباز در دین، آئین و کشور ما دارد.

دکتر رضا اسماعیلی ادامه داد: هر ساله وزارت بهداشت سهمیه‌ خاصی برای جذب نخبگان از حوزه تعهدات نظام وظیفه به دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهد تا دانش‌آموختگان رشته مقاطع دکتری تخصصی پزشکی، دکتری تخصصی (PHD) و کارشناسی ارشد برای پاسخ به نیاز گروه‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شوند.

معاون آموزشی دانشگاه وجود اعضا هیات علمی مشمول تعهدات نظام وظیفه که از نخبگان علمی کشور هستند، را فرصت مغتنمی برای افزایش کیفیت خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 10 نفر از همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان سرباز هیأت علمی و مشمول تعهدات نظام وظیفه مشغول به خدمت هستند.

دکتر اسماعیلی گفت: با توجه به اینکه حضور این عزیزان فرصتی برای افزایش کیفیت و تعالی آموزش علوم پزشکی کشور است، بسیار خرسندیم که این دانشگاه در مسیر توسعه خود از این موهبت برخوردار است.
 

دانشگاه علوم پزشکی گناباد در تجلیل از مقام سرباز پیشگام است

در ادامه این نشست فرمانده نیروی انتظامی گناباد نیز با اشاره به اهمیت «سلامت» و «امنیت» برای جامعه گفت: در اپیدمی کرونا تلاش جهادگونه نیروهای خدمتگذار حوزه بهداشت و درمان به عنوان «مدافعان سلامت» نمایان شد.

سرهنگ علی رجبی با تاکید بر اینکه باید با تصمیم‌گیری کلان در خصوص ارزش‌گذاری تلاش‌های ایثارگرانه مدافعان سلامت اقداماتی انجام شود، اظهار کرد: اینکه فردی برای سلامتی یک فرد دیگر جان خود را از دست دهد ارزش و ایثارگری بسیار بالایی دارد و وظیفه ما هست که قدردان زحمات این عزیزان باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گناباد با تبریک هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: با توجه به اینکه دفاع مقدس به فرمایش مقام معظم رهبری دانشگاه انسان سازی بود، ما نیز وظیفه داریم تا در راستای اشاعه این فرهنگ گام برداریم.

سرهنگ رجبی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد در تجلیل از مقام سرباز پیشگام بوده است و امیدواریم این کار در سطح جامعه نیز گسترش یابد.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس