موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی رشته فناوری تصویربرداری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۰:۲۹ بعد از ظهر
با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته فناوری تصویربرداری پزشکی دانشجو می‌پذیرد.
01

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان این خبر گفت: به استناد رای صادره در دویست و نودمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با راه اندازی رشته فناوری تصویربرداری پزشکی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته موافقت شد.

دکتر رضا احمدی با بیان اینکه بر اساس این مجوز با پذیرش 5 دانشجو برای یک دوره موافقت شده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گناباد با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود به عنوان ششمین دانشگاه در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در این رشته مقطع شد.

دکتر احمدی با اشاره به نقش پیشرفت فناوری و روش‌های تصویربرداری پزشکی در بهبود تشخیص و درمان بیماری‌ها تصریح کرد: آموزش در این رشته، دانشجویان را با اصول و تکنیک‌های تصویربرداری پزشکی آشنا می‌کند و آن‌ها را برای استفاده از تجهیزات پیشرفته و تشخیص صحیح بیماری‌ها آماده می‌کند.

یادآور می‌شود، رشته فناوری تصویربرداری پزشکی یک رشته چند حیطه‌ای است که با بکارگیری انواع روشها، تکنیک‌ها و پروتکل‌های تصویربرداری پیشرفته و به روز به منظور بهبود و ارتقای خدمات تشخیصی در بیماری های انسان ایجاد شده است.

این رشته از طریق انجام تحقیقات پیشرفته و کارآمد، به توسعه و بهینه‌سازی فناوری‌های تصویربرداری پزشکی کمک می‌کند.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس