معاون آموزشی دانشگاه:

جمعیت جوان بستر نوآوری،تلاش و شجاعت برای رسیدن به آرمان های کشور است

انتشار محتوا: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۰۹:۵۳ بعد از ظهر
دکتر رضا اسماعیلی در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه گناباد به موضوع جوانی جمعیت، فرزند آوری و اهمیت پرورش نسل جوان در جامعه کنونی پرداخت.
dresmaili2

به گزارش وبدا، دکتر اسماعیلی با اشاره به نماز باشکوه جمعه به عنوان منبع قوت ارکان کشور و مرجع آگاهی رسانی و تبیین اولویت های کشور گفت: نماز جمعه اثر ماندگار و پر برکت امام راحل، توطئه های بزرگ سیاسی و اجتماعی دشمنان اسلام را خنثی کرده است.

وی در ادامه ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: در دین اسلام دختر یعنی، لطافت، برکت، احساس و عشق به پدر و مادر و مادر یعنی صبر و عاطفه و مهربانی و بخاطر چنین ویژگی هایی هست که خداوند متعال اساس بقا، حیات و اصالت جوامع بشری را که همان فرزند آوری و پرورش فرزند است را در وجود دختران و مادران قرار داده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ادامه تصریح کرد: اساس رشد کشورها وابسته به نیروی انسانی است و تحلیل های جمعیتی در کشورهای مختلف نشان می دهد که هر جا پیشرفتی اتفاق افتاده است، اساس آن بهره مندی از نیروی انسانی و بویژه نیروی جوان می باشد.

دکتر اسماعیلی گفت: در سالهای ابتدایی پس از انقلاب، کشور از رشد مناسب جمعیتی برخوردار بوده است، اما در سالیان اخیر بدلیل وجود نگاه مقلدانه غربی، آسیب هایی در حوزه فرزندآوری و جوانی جمعیت ایجاد شده است.

وی به تهدیدات جدی کاهش رشد جمعیت در کشور اشاره کرد و افزود: ازدواج های دیر هنگام، کاهش نرخ ازدواج، افزایش طلاق، عدم‌ تمایل به فرزند آوری برخی از تهدیدهای جدی در حوزه جوانی جمعیت هستند که در صورت‌ تداوم آنها، کشور در آینده از نعمت جمعیت جوان محروم خواهد ماند.

عضو قرارگاه جمعیت دانشگاه علوم‌ پزشکی گناباد گفت: جمعیت جوان، بستر نوآوری، تلاش و شجاعت برای رسیدن به آرمان های کشور است، همانگونه که در دفاع مقدس، حفظ امنیت کشور و همچنین جهاد علمی و دانشگاهی کشور شاهد نقش آفرینی جوانان کشور بوده ایم.

دکتر اسماعیلی در ادامه به برخی از شاخص های مرتبط با جمعیت در ایران و شهرستان های گناباد و بجستان پرداخت و گفت: طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، کار برای جوانی جمعیت کشور، یک حسنه ماندگار و یکی از ضروری ترین فرائض برای مردم و تلاشی عاقبت اندیشانه برای پیشگیری از سالخوردگی جمعيت کشور می باشد.

دکتر رضا اسماعیلی، فرزند آوری را یکی از مهمترین اولویت های کشور است که نیازمند همکاری های بین بخشی و صیانت از بنیان خانواده می باشد.

وی در بخش پایانی صحبت های خود در تریبون نماز جمعه، گزارشی از فعالیت های قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی گناباد را ارائه کرد.

برپایی میز خدمت و ارائه مشاوره در زمینه فرزند آوری و توزیع پمفلت هایی با موضوع جوانی جمعیت در نماز جمعه این هفته بخشی از فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت هفته ملی جمعیت بود.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس