برگزاری جلسه هیأت رئیسه دانشگاه با حضور دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی کشور

انتشار محتوا: ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴:۱۲ بعد از ظهر
جلسه هیأت رئیسه دانشگاه با حضور دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی کشور برگزار شد.
bazdidi amozesh

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام فاطمیه به ارائه تاریخچه‌ای از دانشگاه پرداخت و گفت: هم اکنون دانشگاه در چهارمین دهه خدمت خود دارای 4 دانشکده مستقل، 5 مرکز تحقیقاتی، 28 رشته مقطع و حدود دو هزار دانشجو است.
دکتر رضا احمدی با اشاره به حضور 133 عضو هیأت علمی در این دانشگاه اظهار کرد: با جذب 27 عضو هیأت علمی در یک سال اخیر و همچنین اعلام 27 پست جدید در نوزدهمین فراخوان هیأت علمی تلاش می‌کنیم تا به نرم کشوری نسبت استاد به دانشجو نزدیک شویم.
وی با اشاره به وجود 11 هزار مترمربع فضای آموزشی در مجموعه 22 هکتاری پردیس دانشگاه تصریح کرد: کتابخانه مرکزی، سالن کنفرانس‌ها، آمفی تئاتر، سالن تشریح، حیوانخانه، مرکز مهارتهای بالینی، سالن همایش‌های کوثر و آزمایشگاه‌های بهورزی هم از جمله فضاهای کمک آموزشی است که در مجموع 5 هزار مترمربع زیربنا دارد.
دکتر احمدی با اشاره به کسب رتبه اول مرکز آزمون دانشگاه در برگزاری آزمونهای آنلاین، مرکز آزمون‌های الکترونیک، آزمایشگاه جامع تحقیقات، مسجد، سالن ورزشی، چمن مصنوعی و ... را از دیگر فضاهای موجود در حوزه پردیس دانشگاه برشمرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به ظرفیت‌های خوب بالینی دانشگاه گفت: علاوه بر بیمارستان علامه بهلول گنابادی که دارای تاییدیه اعتباربخشی آموزشی است، در راستای فراهم کردن فضاهای آموزش بالینی جدید و همچنین ارائه خدمت به مردم منطقه پیگیر احداث بیمارستان دوم شهرستان گناباد هستیم.
دکتر احمدی با بیان اینکه دانشگاه از نظر آموزشی در 28 رشته مقطع از جمله پزشکی عمومی و پرستاری در منطقه سرآمد است، گفت: رشته پزشکی عمومی با کسب تاییدیه اعتباربخشی دارای تاییدیه WFME  است.
وی با بیان اینکه در مدت شیوع بیماری منحوس کرونا به بستر آموزشی توجه نشد، گفت: متاسفانه دانشگاه منابع مالی کافی برای تجهیزات آموزشی ندارد و معوقات زیادی در زمینه پرداخت حق‌التدریس اساتید داریم.
 دکتر احمدی در ادامه با اشاره به وجود ظرفیت‌های لازم برای توسعه برخی رشته ها که در سند توسعه متوازن هم آمده است، به تشریح ظرفیت‌های موجود برای راه‌اندازی رشته دندانپزشکی و کارشناسی ارشد اتاق عمل در دانشگاه پرداخت.
دکتر اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه هم در این جلسه به تشریح برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره‌وری در آموزش علوم پزشکی و فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت.
دکتر خواجوی مشاور رئیس دانشگاه در اعتباربخشی موسسه‌ای و برنامه‌ای آموزش پزشکی هم با اشاره به دبیری دانشگاه در کارگروه نظام اعتباربخشی ملی و تدوین استانداردهای آموزشی کلان منطقه مطالبی در این زمینه ارائه کرد.
 

b z
b z
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس