کسب رتبه سوم جشنواره رازی توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۱۹ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۸:۰۰ قبل از ظهر

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در هجدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی رتبه سوم را کسب کرد.به گزارش وب دا ، مدیر پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ، همهساله به منظور تجلیل از مقام و منزلت پژوهشگران ، اعضای هیأت علمی و دانشجویان فرهیخته دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار میشود.
خانم دکتر شهلا خسروان افزود: پس از بررسی مدارک و مستندات فعالیت کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این جشنواره ، کمیته تحقیقات دانشجویی این دانشگاه موفق شد در بین دانشگاه های تیپ سه ، رتبه سوم جشنواره را به خود اختصاص دهد.
وی افزود: انجام چهل طرح تحقیقاتی ، چاپ یک مقاله در ISI و پنج مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی ، ارائه دوازده مقاله در کنگره های داخلی ، ثبت یک اختراع و برگزاری بیست و یک کارگاه آموزشی از جمله مهمترین فعالیت های پژوهشی این کمیته در سال گذشته بود که مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
مدیر پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی این دانشگاه از سال 1379 و با هدف نهادینه کردن تحقیقات دانشجویی و ارتقاء سطح کیفی آن تاسیس گردیده است ، اظهار داشت: این کمیته دارای شورای پژوهشی متشکل از اعضای هیات علمی و دانشجویان جهت بررسی و هدایت ، تصویب و حمایت از طرح‏های تحقیقاتی پیشنهادی دانشجویان می باشد . وی ، بررسي ترجمه‏ها و تالیف های دانشجویی و کمک در انتشار آن ، حمایت از طرح های نوآورانه به منظور ثبت اختراع و کاربردی نمودن آن ، حمایت از حضور دانشجویان در تور های علمی و همایش های علمی پژوهشی مختلف با ارسال مقاله آنها و برگزاری کار گاه های علمی پژوهشی در زمینه های مختلف با همکاری اعضای هیات علمی و دانشجویان را از دیگر فعالیتهای کمیته تحقیقات دانشجویی برشمرد و خاطر نشان کرد: به منظور ترغیب و تشویق دانشجویان جهت انتشار نتایج پژوهش‏های پایان یافته مصوب این کمیته در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی ، مبالغی به صورت تشویقی به آنان پرداخت می شود.
مدیر پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد ، ايجاد بستر مناسب براي رشد و اعتلاي علمي و پژوهشي دانشجويان و تربيت پژوهشگران و مديران آينده كشور ، ترويج و ارتقاي مهارت و فرهنگ پژوهش در دانشجويان ، ايجاد زمينه مناسب به منظور حمايتهاي مادي و معنوي دانشگاه از فعاليتهاي علمي دانشجويان و بهبود رابطه علمي اساتيد و دانشجويان ، نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورای پژوهشی دانشگاه و کمیته ، پیگیری مربوط به ارتباط کمیته با نهاد های داخل و خارج دانشگاه و گزارش عملکرد کمیته به شورای پژوهشی دانشگاه را مهمترین اهداف کمیته تحقیقات دانشجویی عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم اکنون با داشتن بیش از دویست و سی دانشجوی عضو و بیش از سی دانشجوی فعال یکی از فعال ترین مجموعه های داخلی این دانشگاه است.
همچنین دکتر خسروان در پایان از فعالیت های سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی ، کارکنان و دانشجویان و حمایت های سرپرست دانشگاه و معاون آموزشی پژوهشی که منجر به دریافت این رتبه شده است ، قدردانی نمود.
شایان ذکر است مراسم تقدیر از برگزیدگان هجدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ، 25 دی ماه در سالن بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس